top of page

ÖZGEÇMİŞİM

Anchor 1
Eğitimim
Merhaba,

Ben Sevim Nadir

 

1963 Bursa doğumluyum, evli ve 4 çocuk annesiyim. İlkokulu Bursa Muradiye İlkokulu'nda, ortaokulu Atatürk Lisesi'nde, liseyi ise Açık Öğretim Lisesi'nde bitirdim. Uludağ Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nden 2005 yılında birincilikle mezun oldum.

Yüksek Lisans

​Bütüncül Psikoterapi, Klinik Psikoloji

 

2010-2013  yılları arasında bütüncül psikoterapi eğitimini tamamladım. 2015 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi rehberlik ve psikolojik danışmanlık yüksek lisans eğitimimi bitirdim. Ocak 2021'de ise Yakındoğu Üniversitesi'nden klinik psikoloji dalında hazırladığım boşanmalar ve bağlanma stilleri konulu yüksek lisans tezi ile mezun oldum.

Psikolog Sevim Nadir
Uzmanlık
Alanları
Aile-Çift Danışmanlığı

​Duygu Odaklı Psikoterapi, İlişkisel Psikoterapi

 

2011 ve 2013 yılları arasında Melişah Üniversitesi'nin ve Psikoterapi Enstitüsü'nün Aile Danışmanlığı Süpervizyon Süreci, 2012 yılı içinde Leslie Greenberg'in Duygu Odaklı Psikoterapi ve Paul Watchtel'in İlişkisel Psikoterapi eğitimlerini aldım. Yine 2013 yılında ise Bingöl Üniversitesi'nin ve Büsem ile işbirliğinde uygulanan 450 saatlik Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitim Programı'nı bitirdim. 

Bireysel Terapi

​Borderline Kişilik Bozukluğu, Bağımlılık Terapisi

 

2010 senesinde Loray Daws'ten Wilfred Ruprecht Bion Kuramı, 2011'de Hanna Levenson'un Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi, 2010 ve 2011 yıllarında Otto Kernberg'den Aktarım Odaklı Psikoterapi eğitimleri aldım. 2017-2018 yılları arasında ise Cyprus Mental Health Instıtute'de NAADAC Bağımlılık Terapisi ve Pozitif Psikoterapi eğitim programlarına katıldım.

Psikolog Sevim Nadir
Diplomalar
Sertifikalar/Kurslar
Eğitim Programları
Psikolog Sevim Nadir
E.M.D.R. Terapisi

Hipnoz Teknikleri ve Bilişsel Davranışçı Hipnoterapi

 

2018 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden EMDR 1. Düzey ve  2018 Nisan ve Aralık ayları arasında (80 saat) 5 Modül “Uygulamalı Hipnoz Teknikleri ve Bilişsel Davranışçı Hipnoterapi” eğitimleri aldım. 2019 yılında ise World Association Of Positive Psychotherapy-WAAP‘ın Pozitif Psikoterapi eğitimini tamamladım.

Mesleki ​
Deneyim
Psikolojik Danışmanlık
Rehber Öğretmenlik

2003 yılında İletişim Dershanesinde stajımı tamamladım, 2004'te Temel Matematik Fen Dershanesinde 1 yıl rehber öğretmen olarak çalıştım. 2005-2010 yılları arasında ise Bursa Yeşil İpek Dershanesinde yine rehber öğretmen olarak görev yaptım.

Kongreler/Workshoplar
Sempozyumlar/Seminerler
Ve Diğer Çalışmalar

2010'dan 2018'e kadar kurucu ortağı olduğum Abaküs Akademi ve Engin Sarıtaş Eğitim Danışmanlık Şirketlerinde çalıştım.

2018'den bu yana ise kurucusu olduğum ADIM Psikolojide, uzman psikolojik danışman olarak ekibimle beraber faaliyet göstermekteyim.

Ayrıca tüm bunların yanı sıra; pek çok STK'da, okulda, dernekte ve eğitim kurumunda kamu yararına etkinliklere ve eğitim programlarına katıldım ve halen katılmaktayım.

Psikolog Sevim Nadir
bottom of page