Hipnotik Yeniden İşleme Terapisi

En son güncellendiği tarih: 18 Kas 2019

Yıpratıcı hayat tecrübeleri ve yaşanmış travmalar, fiziksel olarak tüm insanların beyninde doğuştan itibaren bulunan bilgi işleme mekanizmasında, biyokimyasal bir denge kaybı oluşmasına sebep olabilir.

Bu durumda beynimizin ilgili kısmı düğümlenir, yeni bilgiler işlemeyi durdurur ve mevcut bilgilerin de çözümleme aşamalarını değerlendirmekte oldukça zorlanır.

Dolayısıyla bilgi, insan beyninde ham haliyle donup kaldığı için kişide sosyal hayata uyumsuzluk sorunu baş gösterir.

Yaşanmış kötü deneyimlerden ve travmalardan kaynaklanan beynin bilgi işleme sistemindeki tıkanma, kişinin kendi davranışlarını, düşüncelerini, eğilim ve tutumlarını kabul edilemez, kişiliğiyle uyumsuz ve kendine yabancı şeyler olarak değerlendirmesine neden olur.Tedavisiz rahatlamanın yetersiz kalacağı bu durumlarda; kaygı seviyesinin azaltılması ancak ego uyumsuzluğun giderilmesi ile, yani beynin tekrar işlemlenmesi ve travmatik anının baştan ele alınmasıyla mümkün olabilir.

Hipnotik teknikleri kullandığımız HYT uygulamamızdan; anksiyete bozuklukları, fobiler ve travmalar başta olmak üzere kötü yaşam tecrübelerinin yarattığı tüm duygusal sorunların tedavisinde ve gelecek kaygılı olumsuz yaşam beklentilerinin iyileştirilmesinde faydalanmaktayız.


#HYT #HipnotikYenidenİslemeTerapisi

14 görüntüleme0 yorum

Sosyal Medya

Psikolojik.org | © 2019 | 

Tüm Hakları Saklıdır.

Telefon

0545 787 57 95